Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 22.11.2024, 21:55

Меню сайту
Категорії
Мої статті [2]
З миру по нитці [16]
Терещенко Л.Ф. [2]
Глущенко І.І. [1]
Гошина Н.А. [1]
Інтернет - безпека

В лютому відмічають Міжнародний День безпечного інтернету. Рекомендовані інформаційні ресурси:

Сайт Онляндія – безпечна веб-країна

Сайт про безпеку в Інтернеті від Google

Посібник «Освіта в сфері прав людини в Інтернеті»

Онлайн курс «Права людини та Інтернет»

Тренінгові вправи з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді

Безпека і права



Безпека для малих і дорослих

"Я маю право"
Загальнонаціональний правопросвітницький проект
Онлайн школа
Віртуальна майстерня
Міні - чат
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Наша кнопка

Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Статті » З миру по нитці

Гігієна і косметика котів
Кішка – охайна тварина і потребує ретельного догляду за тілом.
Для очищення шкіри, шерсті вона зазвичай користується язиком і лапами, змочується слиною.
Самообслуговуванням тварина займається постійно.
Однак цього недостатньо для повної гігієни.
Хороший догляд власника – це саме те, що підказує здоровий глузд. Підтримувати чистоту хутряного  покриву вашої вихованки допоможе, в першу чергу, правильно організоване харчування.
Надлишок вітамінів, мінеральних речовин і мікроелементів, так само як і їх нестача можуть призвести до випадання волосся, порушення пігментації, утворення лупи, скуйовдження хутра. Одне з найважливіших вимог по догляду за шерстю – вичісування.
Для цього вам потрібно:
- Широкий гребінець з тонкими зубцями;
– Щітки природні (щетинні), гумові;
– Хромовані сталеві гребені з рідкими (причому злегка округленими) зубами;
– Густі гребінці для видалення бліх і частинок бруду.
Не користуйтеся щітками зі штучної щетини – вони сприяють виникненню статичної електрики і викликають крихкість волосяного покриву.
Крім того, для догляду за кішкою знадобляться:
- Рукавички з шорсткою поверхнею для масажу;
– М’яка замша або невеликі клаптики махрової тканини.
Вибір засобів і методів догляду залежить, перш за все, від особливостей окремих порід. Довгошерстних і середньошерстних краще вичісувати металевим гребенем з затупленими зубами, притому в напрямі від голови до хвоста, а «комір» – у протилежний бік. Спочатку використовують гребінь з рідкими зубами, а потім – більш густий. Іноді шерсть вичісується краще, якщо її трохи зволожити. Деякі власники персидських котів на літній період зістригають їм шерсть з усіх частин тіла, крім хвоста. Це охороняє шерсть від звалювання, допомагає тваринам легше переносити спеку. Але при цьому необхідно стежити, щоб інтенсивне сонячне опромінення не призвело до зміни забарвлення.
Кішка з коротким хутром не потребує щоденного розчісування. Цілком достатньо двічі на тиждень приділяти півгодини цій процедурі. Після вичісування шерсть посипається сухим пудроподібним шампунем, який видаляється за допомогою волосяної щітки. Як замінник шампуню можна використовувати тальк або кукурудзяний крохмаль. Хорошим сухим шампунем для короткошерстих кішок є висівки. Потрібно нагріти у духовці приблизно 300 г висівок, поставити кішку на папір і втерти теплий «шампунь» в шерсть. При вичісуванні кішку потрібно тримати за голову так, щоб порошок не потрапив їй в очі і ніс. Шерсть у кішок оновлюється практично протягом усього року.
Багато порід, особливо короткошерсті, змінюють хутро досить швидко і навіть малопомітно. У довгошерстих линяння триває довше – як правило, з вересня до листопада і з лютого до квітня ( у кожної тварини по-своєму ).
Вичісувати і розгладжувати щіткою шерсть в ці періоди вкрай необхідно, адже таким чином масажується шкірний покрив, стимулюється ріст нової шерсті.
Перша линька, коли у кошеняти незабарвлені волоски замінюються покривом дорослої тварини, відбувається на 5-7 місяці, восени або навесні. Починається вона з голови. Саме там шерсть раніше всього має стійке забарвлення.
Заміна волосяного покриву на тулубі іноді розтягується на рік або більше. На котячому язичку є гострі шершавинки, за допомогою яких тварина, вилизуючи себе, вичісує омертвілі волоски.Таке вилизування служить не для очищення шерсті, а для її оновлення.
Трапляється, кішка занадто ретельно вилизує, кусає або чеше якесь певне місце. Можливо, там у неї екзема, чужорідне тіло або комаха.
Якщо тварина часто вилизує статеві органи чи область анального отвору, це може означати запалення матки або наявність каменів у сечовому міхурі. Слід звернутися до ветеринара.
Серйозна проблема виникає, коли кішка ковтає  волоски свого хутра, які випали або неперетравлювані частинки, які з їжею потрапляють в шлунок. В результаті цього  утворюються «хутряні кульки», або так званий безоара, які утруднюють  травні функції, заважаючи роботі кишечнику. Від таких утворень кішка позбавляється сама, за допомогою блювоти. Вона не має патологічного характеру. Викликати її можна і за допомогою грубих сортів трави, що дратують стінки шлунку. Ще один засіб – давати рослинну олію (1 чайну ложку кошеняті, 2 ложечки – «підлітку», 1 столову ложку – дорослому звірку). Рицинову олію давати категорично забороняється – вона для котів шкідлива.
Для профілактики утворення безоара в довгошерстих котів успішно використовуються пасти «Malt Soft», «Безопет», «Калопет». Регулярне застосування цих паст сприяє розчиненню  волосся в шлунково-кишковому тракті, яке туда потрапило підчас вилизування кішки себе.
Багато котів   не потребують купання – їм достатньо вилизування.
Але іноді вони можуть вимазатися до такої міри, що без ванни просто не обійтися.
Купання також – кращий спосіб позбутися від комах -паразитів. Слід пам’ятати, що мити хворого звірка протипоказано – в цьому випадку він може піддатися інфекції. Рекомендується викуповувати кішку перед виставкою.
Існує кілька способів купання.
Наповнивши ванну теплою водою (приблизно 40′С) на 7-10 см, покласти на дно махровий рушник.Стоячи на такий підстилці, кішка буде відчувати себе впевненіше.
Щоб очі не дратували шампунь чи мильна піна, які випадково  туди потрапили,  необхідно безпосередньо перед процедурою закапати 1-2 краплі очних крапель.
Гігієнічне купання передбачає очищення хутра тварини від жиру, бруду, тому найефективнішим миючим засобом є звичайний рідкий "Посудомой".
Невелику кількість рідкого засобу розчинити у воді і промити тварину. Після такого купання рекомендується ретельне полоскання не менш ніж у трьох водах.
При подальшій процедурі купання застосовується будь-який якісний шампунь (спеціальний котячий, дитячий, з бальзамом або кондиціонером). Полоскання тварини повторюється трикратно і до останнього додається 1 ст.ложка оцту на 1 л води.
Викупана таким чином кішка надовго залишається пухнастою і нарядною.
Купання виставкової тварини – процес трудомісткий і дуже важливий.
Від того, як ви підготуєте свого улюбленця до виставки, залежить його успіх, тому краще звернутися до клубу любителів котів, де вам підкажуть «секрет краси» і дадуть повну інформацію про процес виставкової підготовки тварини. Запам’ятайте!
Ніколи не застосовуйте мило для купання кішки.
Можна застосовувати й інший, більш безпечний (головним чином для господаря) спосіб купання.
Для цього потрібно  взяти досить міцний, але проникний для води мішечок, налити в нього порцію шампуню і помістити туди кішку, залишивши зовні тільки голову. Потім наполовину занурити в теплу воду.Кішку миють через мішечок, а обполіскують так само, як після купання у ванні. Після купання тварину краще всього загорнути у великий теплий рушник. Остаточне сушіння проводиться за допомогою фена і гребеня ( від хвоста до шиї ) до повного висихання.
Необхідно дотримуватися наступних важливих правил:
- Уникати частих купань, так як із-за видалення жиру знижується природний захист шкіри та шерсті;
– Не можна саджати у воду тварину з повним шлунком, з часу прийому їжі повинно пройти не менше 4-х годин;
– Довгошерстих кішок необхідно добре вичесати перед ванною, вибрати шерсть, яка звалялася і сплуталася ;
– Ні в якому разі не можна занурювати голову кішки під воду. Не завжди потрібен повний  ритуал купання.
Ганчірочка і тепла вода можуть доповнити гребінь і щітку.Така форма локального миття застосовна для тварин, які забруднилися  в вільному вигулі або у своєму «туалеті».
Якщо до лапок прилипла смола, фарба, асфальт і інші клейкі речовини, треба змастити їх оливковою або соняшниковою олією і повністю очистити за допомогою старого рушника. Потім вимити шампунем. Місця, обпалені хімікатами, необхідно ретельно вимити водою і обробити зеленкою. У самців, які досягли статевозрілого віку, часто можна виявити ( розсунувши шерсть у верхній третині хвоста ) сальні виділення хвостової залози. Якщо не доглядати за хвостом, то жир і омертвілі клітини, змішуючись з пилом, можуть стати джерелом запалень і навіть свищів. Тому, хвіст необхідно ретельно промивати один раз на 7-10 днів. Найкраще при цьому використовувати рідкий "Посудомой". Потім ретельно висушити феном і розчесати гребенем з рідкими зубами або масажною щіткою. При повсякденному догляді хвіст не розчісують.

Матеріал
з сайту http://julkakr.wordpress.com/
Категорія: З миру по нитці | Додав: вчителька (21.03.2012)
Переглядів: 1268 | Теги: купання, догляд, шерсть, коти | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Новини гімназії
Новини про наше життя в школі
Наш відеозал
Відеоролики про наше життя в школі
Ми тут
Куди звернутись?
Національна дитяча гаряча лінія
***
Захист прав дитини
Для Вас
Електронні журнали та електронні щоденники

free counters
Сайти вчителів






Календар
Корисні посилання
























Prezentacii.com
Ваши линейки на рабочий стол
 © Ласкаво запрошуємо  2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz
Рейтинг@Mail.ru