Міносвіти оприлюднило варіанти типових навчальних планів для 5-9 класів
Міністерство освіти нарешті оприлюднило довгоочікуваний наказ за №93, яким передбачено розроблення типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня.
Наказ, що підписаний заступником міністра освіти Борисом Жебровським ще 1 лютого, був оприлюднений лише у вівторок 21 лютого. Введення нових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня міністерство пропонує здійснити протягом п’яти етапів, з 2013/2014 навчального року, почавши їх упровадження з 5-х класів загальноосвітніх шкіл. До проектів типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня додається загальна пояснювальна записка, що окреслює та характеризує сім освітніх галузей, у відповідності з новим Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти: "Мови і літератури", "Математика", "Природознавство", "Суспільствознавство", "Мистецтво", "Технології", "Основи здоров’я і фізична культура". У всіх трьох варіантах типових навчальних планів, що запропоновані профільним міністерством, передбачено вивчення в 5-9-х класах другої іноземної мови, за умови, що першою іноземною обов’язково є англійська. Також навчальними планами передбачено вивчення уособлених курсів "Історія України" та "Всесвітня історія". Відмінностями трьох запропонованих міністерством варіантів типових навчальних планів є різна кількість тижневого навантаження у вивченні української мови (12 і 13,5 годин на тиждень) та української літератури (9,5 і 10 годин на тиждень), а також інших навчальних дисциплін, різної кількості додаткового часу, відведеного на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації (від 1 до 5 годин на тиждень у кожному класі). У пояснювальній записці до проекту типових навчальних планів наголошується, що повноцінність базової середньої освіти забезпечується реалізацією як інваріантної, так і варіативної складових, які в обов’язковому порядку фінансуються з відповідних бюджетів. У Міносвіти зазначають, що перерозподіл кількості годин на вивчення окремих дисциплін у 5-9-х класах, пов’язаний із вимогою держстандарту щодо введення в цих класах курсу інформатики та другої іноземної мови. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти профільного міністерства доручено до 1 березня провести обговорення з робочими групами із розроблення навчальних програм і керівниками шкіл трьох запропонованих варіантів проекту типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня. Також до 1 березня керівники регіональних управлінь освіти і науки мають надіслати міністерству власні пропозиції до проектів типових планів.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ №93 від 01 лютого 2012 року
Про розроблення Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня
ПОЛОЖЕННЯ про Всеукраїнський конкурс "Шкільна бібліотека"
Про внесення змін до Положення про похвальний лист "За високі досягнення у навчанні" та похвальну грамоту "За особливі досягнення у вивченні окремих предметів"
Наказ МОНмолодьспорт №115 від 07.02.12 року
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ №115 від 07 лютого 2012 року
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
21.02.2012 за №271/20584
Відповідно до статті 23 Закону України "Про загальну середню освіту" та з метою приведення у відповідність із законодавством України наказую:
1. Внести до Положення про похвальний лист "За високі досягнення у навчанні" та похвальну грамоту "За особливі досягнення у вивченні окремих предметів", затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 11 грудня 2000 року №579, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 грудня 2000 року за №923/5144 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 17 березня 2008 року №187) такі зміни:
1.1. Пункт 1 викласти в такій редакції:
"1. Похвальним листом "За високі досягнення у навчанні" (далі - Похвальний лист) нагороджуються учні 2-8-х та 10(11)-х класів навчальних закладів системи загальної середньої освіти усіх типів і форм власності (далі - навчальні заклади), які мають високі досягнення (10-12 балів) з усіх предметів за відповідний навчальний рік.".
1.2. Пункт 2 викласти в такій редакції:
"2. Похвальною грамотою "За особливі досягнення у вивченні окремих предметів" (далі - Похвальна грамота) нагороджуються випускники навчальних закладів, які досягли особливих успіхів у вивченні одного чи декількох предметів (не менше як 12 балів).
Такою нагородою відзначаються насамперед переможці міжнародних, III, IV етапів всеукраїнських конкурсів, олімпіад, змагань.".
1.3. Пункт 6 виключити.
У зв'язку з цим пункт 7 вважати пунктом 6.
2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О. В.):
2.1. Довести наказ до відома керівників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та загальноосвітніх навчальних закладів.
2.2. Забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Жебровського Б. М.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр Д.В. Табачник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОН 11.12.2000 №579
(у редакції наказу МОН від 07.02.2012 №115)
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
21.02.2012 за №271/20584
Положення про похвальний лист "За високі досягнення у навчанні" та похвальну грамоту "За особливі досягнення у вивченні окремих предметів"
1. Похвальним листом "За високі досягнення у навчанні" (далі - Похвальний лист) нагороджуються учні 2-8-х та 10(11)-х класів навчальних закладів системи загальної середньої освіти усіх типів і форм власності (далі - навчальні заклади), які мають високі досягнення (10-12 балів) з усіх предметів за відповідний навчальний рік.
2. Похвальною грамотою "За особливі досягнення у вивченні окремих предметів" (далі - Похвальна грамота) нагороджуються випускники навчальних закладів, які досягли особливих успіхів у вивченні одного чи декількох предметів (не менше як 12 балів). Такою нагородою відзначаються насамперед переможці міжнародних, ІІІ, ІV етапів всеукраїнських конкурсів, олімпіад, змагань.
3. За умов дотримання пунктів 1, 2 цього Положення Похвальними листами і Похвальними грамотами можуть нагороджуватися учні, які навчаються за індивідуальною формою навчання.
4. Рішення про нагородження учнів приймається на спільному засіданні педагогічної ради та ради навчального закладу і затверджується наказом керівника навчального закладу.
5. Підвищення результатів семестрового оцінювання шляхом коригування не дає підстав для нагородження учнів Похвальним листом чи Похвальною грамотою.
6. Нагородження учнів Похвальним листом і Похвальною грамотою відбувається в урочистій обстановці із залученням представників громадськості.
Директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти О.В. Єресько