Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 22.11.2024, 22:03

Меню сайту
Категорії
Мої статті [2]
З миру по нитці [16]
Терещенко Л.Ф. [2]
Глущенко І.І. [1]
Гошина Н.А. [1]
Інтернет - безпека

В лютому відмічають Міжнародний День безпечного інтернету. Рекомендовані інформаційні ресурси:

Сайт Онляндія – безпечна веб-країна

Сайт про безпеку в Інтернеті від Google

Посібник «Освіта в сфері прав людини в Інтернеті»

Онлайн курс «Права людини та Інтернет»

Тренінгові вправи з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді

Безпека і права



Безпека для малих і дорослих

"Я маю право"
Загальнонаціональний правопросвітницький проект
Онлайн школа
Віртуальна майстерня
Міні - чат
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
Наша кнопка

Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Статті » З миру по нитці

2 лютого: День бабака
2 лютого - День бабака
 
Сучасним американцям не чужі язичницькі культи і передбачення. Жителі США і Канади 2 лютого відзначають День бабака - свято, яке стало відомим у всьому світі завдяки однойменному фільму. Населення Північної Америки чекає одкровень від бабака-пророка.
Сама назва свята - День бабака - в США і Канаді звучить як Groundhog Day.
У Північній Америці він відзначається в день Стрітення Господнього (Candlemas).
Згідно з повір'ям, цього дня бабак вилізе з нори і побачить свою тінь. Якщо він злякається тіні і вернеться до норки, щоб знову зануритися в сплячку, то весна буде пізньою. Якщо ж бабак не бачить тіні і вирушає на прогулянку, то весна вже не за горами.
Головна прикмета цього дня звучить так:
 
Якщо на Стрітення сонячно і ясно, 
 у зими буде ще один шанс, 
 Але якщо на Стрітення хмарно і дощитиме, 
 зима пішла і вже не повернеться.
 
 В наші дні налічується сім найбільш відомих у світі бабаків-метеорологів, які ведуть мовлення на весь світ по радіо і телебаченню, і вони стосуються не тільки весняного тепла, але і взагалі всього на світі: Панксатонійський Філ (Punxsutawney Phil), Уайртонський Віллі (Wiarton Willie), Чак з Стейт-Айлендского зоопарку (Staten Island Chuck), Шубинакадський Сем (Shubenacadie Sam), Бальзакський Біллі (Balzac Billy), Бабак Джиммі (Jimmy the Groundhog) і Генерал Беарегард Лі (General Beauregard Lee). Бабак, що живе на Індичій Гірці містечка Панксутоні, в горах Пенсільванії (США), - самий перший офіційний бабак-метеоролог.
Ось вже більше ста двадцяти років, починаючи з 1886 року, люди стежать за прогнозами пенсільванського бабака. У тому ж 1886 році головному бабаку присудили високий титул: "Філ з Панксутоні - ясновидець, мудрець, провісник і знаменитий провидець погоди".
Батьківщину Філа місто Панксутоні нарекли "всесвітньою столицею погоди". На честь цієї події в штаті проводиться щорічний фестиваль, що став всесвітньо відомим після виходу фільму "День бабака", зіркою якого з'явився бабак на прізвисько Філ - найзнаменитіший "гризун-синоптик" в Америці, пророкування якого стали тиражуватися по всіх ЗМІ.
Крім того, він став свого роду святинею, об'єктом паломництва. Щорічно до нього приїжджає до 50 тис. прихильників. Так що своєму рідному місту він приносить чималий туристичний прибуток.
У Філа є навіть своя власна охорона, а на деякі великі свята до забезпечення його безпеки залучаються спецагенты ФБР, що спеціалізуються на охороні високопоставлених політиків.
Що ж відбувається в цей день у місті Панксутоні на Індичій гірці?
 
 
Рано вранці там з'являються члени Клубу бабака в циліндрах і смокінгах. Голова клубу виймає бабака з його "барлоги" і нахиляється до нього, "вислуховуючи" його пророкування.
Бабак шепоче прогноз погоди, а вже сам переклад з мови бабаків на англійську залишається на совісті голови клубу. Клуб дбайливо зберігає таємницю про це. Причому не тільки слова бабака, але і вся його поведінка інтерпретується як передбачення. Якщо, приміром, бабак відразу повертається в норку, то, значить, настають холода та заморозки. Якщо він посидить якийсь час зовні - будуть теплі дні. Якщо ж він взагалі не захоче відправлятися назад у свій будиночок, то, стало бути, весна вже біля порогу.
Традиція людей перекладати відповідальність за довгострокові прогнози погоди на "братів наших менших" почалася ще в Древньому Римі, де 2 лютого щорічно відзначався День їжака. Метеорологічний прогноз у цей день будувався за поведінкою пробудженого їжака, який бачив або не бачив свою тінь.
Жителі Західної Європи зберігали цю традицію і в більш пізні періоди.
У США ця традиція прийшла з Німеччини. Американські німці, яких називали "пенсильванськими голландцями", привезли цей ритуал з Європи. Німці називали цей обряд Candlemas ("Свічка").
 Священик благословляв свічки і давав їх людям, щоб у будинках було світло. Ці свічки було прийнято ставити в кожному вікні, так щоб свічку було видно з вулиці.
У свою чергу в Німеччину ця традиція - запалювати свічки для подорожніх - прийшла зі Святої землі, де на Хануку запалюють свічки, які повинні бути видні перехожим. Так що борсук-провісник в Німеччині був язичницьким атавізмом.
Саме німецькі іммігранти в кінці XVIII століття стали відзначати День бабака в США. Тільки в Америці борсук - рідкість, тому йому на зміну прийшов бабак-провидець.
 
Матеріал сайту http://dnz384.edu.kh.ua


Джерело: http://dnz384.edu.kh.ua
Категорія: З миру по нитці | Додав: вчителька (16.02.2012)
Переглядів: 1285 | Теги: день бабака | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Новини гімназії
Новини про наше життя в школі
Наш відеозал
Відеоролики про наше життя в школі
Ми тут
Куди звернутись?
Національна дитяча гаряча лінія
***
Захист прав дитини
Для Вас
Електронні журнали та електронні щоденники

free counters
Сайти вчителів






Календар
Корисні посилання
























Prezentacii.com
Ваши линейки на рабочий стол
 © Ласкаво запрошуємо  2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz
Рейтинг@Mail.ru