Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 21.11.2024, 13:49

Меню сайту
Категорії
Інтернет і діти [7]
Інтернет для дітей [0]
Матеріл для дітей про правильне користування Інтернетом
Інтернет - безпека

В лютому відмічають Міжнародний День безпечного інтернету. Рекомендовані інформаційні ресурси:

Сайт Онляндія – безпечна веб-країна

Сайт про безпеку в Інтернеті від Google

Посібник «Освіта в сфері прав людини в Інтернеті»

Онлайн курс «Права людини та Інтернет»

Тренінгові вправи з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді

Безпека і права



Безпека для малих і дорослих

"Я маю право"
Загальнонаціональний правопросвітницький проект
Онлайн школа
Віртуальна майстерня
Міні - чат
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0
Наша кнопка

Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Безпечний інтернет » Інтернет і діти

Смерть, замаскована у грі

               

Сучасне покоління людей нероздільно пов’язане з інформаційними технологіями, які впливають на всі сфери суспільного життя, на всіх і на кожного.

Діти – не виняток, адже перебувають під впливом нескінченного потоку інформації, який лине з екранів телевізорів, комп`ютерів. Але обсяги цієї інформації у багато разів перевищують можливості дітей сприймати її. Статисти підрахували, що навіть 5-річні діти не відходять від телевізорів у середньому до       п`яти годин на день. А що вже й казати про старших! У їх розпорядженні не тільки телевізор, а ще й комп`ютер. Він притягує як магніт й міцно утримує в своєму полоні.

 Діти з головою поринають в ігровий світ. А надмірне захоплення телевізором, інтернетом, комп`ютерними іграми веде до втрати відчуття реальності. Це впливає на сприйняття цінності життя, розмиває межу між життям і смертю. Захоплюючись комп`ютерними іграми з безкінечною стріляниною, дитина-гравець ототожнює себе з віртуальними героями, вважаючи себе такою ж непереможною, невразливою та здатною до оживання після чергового смертельного поранення чи загибелі.

Тому підлітки й не вбачають ніякої небезпеки у тих іграх, які останнім часом заполонили соціальні мережі. Йдеться про удушення.

Механізм гри полягає у затисканні сонної артерії на шиї дитини, через що наступає короткочасна непритомність та галюцинації і гравець відчуває ейфорію. Такі забавки мають багато назв: «На сьомому небі», «Космос», «Собачий кайф», «Блакитна мрія», «Космічний ковбой», «Гра у хустинку» тощо.

І хоч у назві останньої фігурує хустинка, це не означає, що тільки її використовують підлітки для досягнення ейфорії. У хід ідуть також мотузки, ремені, шнурки, рушники, шарфи, повідки тощо. Тому батьки повинні звертати особливу увагу на місцезнаходження подібних речей.

На те, що дитина схильна до небезпечних розваг також можуть вказувати:

ознаки замкнутості, безпорадності, відчаю, дратівливості, пригніченості, поява девіантних друзів або проблемної компанії, розсіяна увага, падіння успішності, почервонілі білки очей, хворобливий рум’янець, втрата концентрації, уповільнення рухів і реакції, сліди на шиї, скарги на головні болі, слабкість у тілі тощо.

З`ясувати причини виникнення таких ознак може лише фахівець, тому батьки повинні негайно проконсультуватися з медиками.

Крім того, необхідно оточити дитину увагою, турботою і любов`ю. Адже відомо, що сучасні батьки мало спілкуються зі своїми дітьми. Часто підлітків «виховує» вулиця, сумнівна компанія. Варто зазначити, що підлітки особливо чутливі до того, як сприймають їх однолітки. І для багатьох із них важливе визнання цінності їх особистості в очах однолітків. А потреба у самоствердженні настільки сильна, що заради визнання себе однолітками, підліток здатний на будь-які вчинки. То ж як не включитися у гру із шарфом на шиї, коли на тебе дивиться вся компанія?

Підлітки прагнуть отримати насолоду від гри не тільки в групах, а й на самоті.

Однак, незалежно від місця проведення розваг і кількості учасників, такі маніпуляції є вкрай небезпечними для здоров`я та життя дітей. Медики попереджають, що за миттєвою насолодою може наступити інсульт або навіть смерть. Трагічний випадок стався із семикласником м. Сміла, котрий так і не прийшов до тями під час небезпечної гри вдома.

Шановні батьки! З огляду на поданий матеріал не зайвим буде з’ясувати наскільки ваші діти обізнані із загрозами інформаційного середовища. У період літніх канікул будьте особливо пильними, дбайте про безпеку своїх дітей, бо саме влітку в їх розпорядженні багато вільного часу, а відтак і різних спокус. Частіше спілкуйтеся з дітьми, обговорюйте їх невдачі та досягнення, пропонуйте свою допомогу. Не стійте осторонь переживань і проблем своїх дітей, із розумінням ставтесь до їх бажань. Оточуйте їх увагою і турботою. Адже дитині так важливо відчувати себе потрібною, любимою і захищеною від усіляких негараздів.

 

                Лідія Кучарська, Юлія Зинич ( методисти обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Київської обл.)

Категорія: Інтернет і діти | Додав: вчителька (06.01.2018)
Переглядів: 353 | Теги: діти в інтернеті, безпека, батьки, інтернет, ігри | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Новини гімназії
Новини про наше життя в школі
Наш відеозал
Відеоролики про наше життя в школі
Ми тут
Куди звернутись?
Національна дитяча гаряча лінія
***
Захист прав дитини
Для Вас
Електронні журнали та електронні щоденники

free counters
Сайти вчителів






Календар
Корисні посилання
























Prezentacii.com
Ваши линейки на рабочий стол
 © Ласкаво запрошуємо  2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz
Рейтинг@Mail.ru