23 лютого на пострадянському просторі відзначають День захисника Вітчизни. Це одне з небагатьох свят, присвячених представникам сильної половини людства. Традиційно 23 лютого вважалося чоловічим днем, тому жінки з усіх сил намагаються влаштувати для своїх захисників справжнє свято. Поява Дня захисника Вітчизни пов'язана з подіями 1918 року. Тоді 23 лютого загони Червоної гвардії перемогли військо Німеччини, яке підступило до Пскова. Цей день вважається неофіційним днем народження Червоної Армії.
День захисника Вітчизни спочатку всі святкували як День Радянської Армії і Військово-Морського Флоту. В радянські часи це було дійсно всенародно улюблене свято, з приводу якого влаштовувалися масові заходи. Після розпаду СРСР свято пер
... Читати далі »
21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови.
Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року. Головна декларована мета Міжнародного дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. Крім того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети. Міжнародний день рідної мови можуть відзначати носії 6000 мов, які на сьогоднішній день зафіксовані в світі.
20 лютого — Всесвітній день соціальної справедливості. Це свято було встановлено для того, щоб звернути увагу всього людства на необхідність прагнення до соціальної справедливості. Справедливість — це основа демократичного суспільства, яке забезпечує всім своїм членам рівні права і можливості. Соціальна справедливість декларує повагу до кожної людини, нації і держави. Поява Всесвітнього дня соціальної справедливості пов'язана з рішенням Генеральної асамблеї ООН, яка 26 листопада 2007 оголосила про появу цього міжнародного свята. 20 лютого було невипадково вибрано датою для його святкування.
В цей день в 1999 року відбулася міжнародна зустріч у Копенгагені, на якій представники багатьох д
... Читати далі »
17 лютого — День спонтанного прояву доброти. Це свято має досить нетривалу історію. Його поява пов'язана з ініціативою міжнародних благодійних організацій, які вирішили об'єднати під гаслами доброти всіх людей планети — незалежно від їх громадянства, віросповідання та національної приналежності. Святкування Дня спонтанного вияву доброти в Україні поки проводиться практично непомітно, оскільки про нього мало хто знає. Суть свята полягає в безкорисливому і безмежному прояві доброти по відношенню до всіх оточуючих. Справжня доброта, на думку організаторів цього свята, не повинна чекати похвали або подяки. Головна нагорода за доброту людини — радість інших людей. День спонтанного прояву доброти — це привід згадати про справжні цінності нашого життя
... Читати далі »
Саме в цей день в 1946 році був запущений перший реально працюючий електронний комп'ютер ENIAC. Були й більш ранні комп'ютери, але це все прототипи і експериментальні варіанти.
Першим комп'ютером взагалі була аналітична машина Беббіджа ...
Але ENIAC був першим реально працюючим на практичних завданнях комп'ютером. ENIAC був розроблений для вирішення одного із серйозних і потрібних завдань того часу: для обрахунку балістичних таблиць армії. В армії були відділи, які займалися обрахуванням балістичних таблиць для потреб
... Читати далі »
Це – миле, домашнє, забавне і незвичайне свято – День Святого Валентина, або Свято всіх Закоханих! Незвичайне воно тому, що зовсім не слов’янське...
Але Європа святкує його з великим задоволенням вже 120 років.
Мабуть, це чудово, що до черги жіночо-чоловічих свят приєдналося ще одне – прекрасне свято з надзвичайно сумною і романтичною історією, яку, правда, мало хто з нас знає.
Хто бажає більше дізнатися про романтичну і сумну історію кохання, завітайте на сторінки Каталогу статей. Ми поділимось з тим, що самі знаємо про це свято. Ми чекаємо Вас!
«Всесвітній день хворого» був заснований 13 травня 1992 року нині покійним папою Йоаном Павлом II у день літургічного спогаду Пречистої Діви Марії з Люрду.
Саме на цей день припадає річниця першої появи Непорочної Діви Марії 14-річній французькій дівчинці Вернадеті Субіру, а подія ця сталась 1858 року в містечку Люрді, до якого тепер щороку з’їжджаються мільйони прочан.
У своєму спеціальному листі, написаному з цього приводу, понтифік зазначив, що щорічне святкування «Всесвітнього дня хворого» має певну мету.
Останню Папа Римський визначив так: «дати відчути співробітни
... Читати далі »
В наш час українці стали широко запозичувати трациції і свята різних народів світу. Одна із таких традицій - День бабака. Відмічають цей День 2 лютого і почали українці це робити з 2004 року.
Загалом же відомо, що перша в світі згадка про День бабака датована 1841 роком, а офіційним американським святом воно стало, починаючи із 1886 року. За усталеною традицією вважається, що якщо цього дня бабак (невеликий степовий звірок із цінним хутром), вилізши з нірки, побачить свою тінь, то весна буде пізня, а якщо день похмурий і тіні немає — то рання.
192 роки тому, 28 січня 1820 року учасники першої російської антарктичної експедиції (1819-1821) на човнах "Восток" і "Мирний" під командуванням Фадея Беллінсгаузена і Михайла Лазарєва відкрили Антарктиду.
Антарктида – шостий материк землі. Площа 13,975 мільйонів квадратних метрів ( включно з островами та шельфовими льодовиками).
Постійне населення – відсутнє.
Понад 99 відсотків території вкрито льодом, товщина якого досягає 4500 м. Є й гірські райони, найбільша висота яких досягає 5140 м (масив Вінсон в горах Елсуорт) Тут полюс холоду планети (-88,3 градуси
... Читати далі »