Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 28.04.2024, 18:41

Меню сайту
Категорії
Наші успіхи [4]
Творчість учнів і колектива школи
Мажара Т.І. [2]
Вацкель Г.Г. [1]
Інтернет - безпека

В лютому відмічають Міжнародний День безпечного інтернету. Рекомендовані інформаційні ресурси:

Сайт Онляндія – безпечна веб-країна

Сайт про безпеку в Інтернеті від Google

Посібник «Освіта в сфері прав людини в Інтернеті»

Онлайн курс «Права людини та Інтернет»

Тренінгові вправи з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді

Безпека і права



Безпека для малих і дорослих

"Я маю право"
Загальнонаціональний правопросвітницький проект
Онлайн школа
Віртуальна майстерня
Міні - чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша кнопка

Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Навчально - виховна робота » Вацкель Г.Г.

Новорічні традиції різних народів

Новорічні традиції різних народів

Мета: ознайомити дітей з новорічними традиціями різних народів, зацікавити дітей.

 

В Китаї Новий рік святкують завжди під час появи молодого місяця в кінці січня – на початку лютого. По вулицях просуваються процесії із багатьох тисяч ліхтарів. Їх запалюють, щоб освітити шлях в Новий рік. Щоб не пустити злих духів у Новий рік, китайці заклеюють вікна і двері домівок  папером  і залякують їх хлопавками та петардами.

Болгарці, зібравшись на новорічне святкування, на декілька хвилин вимикають світло. Ці хвилини називають хвилинами новорічних поцілунків, таємницю яких зберігає темінь.

Америка  щорічно б’є всі рекорди за кількістю вітальних листівок і різдвяних подарунків.

В Берліні і Таїланді Новий рік святкують і спеку, тому люди при зустрічі обливають один одного водою. Це в якійсь мірі побажання щастя в Новому році.

У Вєтнамі  Новий рік зустрічають вночі. З настанням сутінок в’єтнамці розводять багаття, на яких готують особливі страви із рису. В новорічну ніч прийнято випускати живих коропів в річки. По їх віруваннях на спині коропа плаває бог, який в Новий рік відправляється на небеса, щоб повідомити там, як живуть люди на Землі. В цю ніч  забуваються сварки, вибачають кривди.

Мешканці Греції , йдучи в гості святкувати Новий рік, беруть із собою камінь, який кидають біля порогу гостинного будинку. Якщо камінь важкий, кажуть: « Хай статки господаря будуть важкі, як цей камінь». А якщо камінь маленький то бажають: « Хай більмо на оці у господаря буде таким маленьким, як цей камінець».

В Індії  Новий рік святкують по-різному. Мешканці північної Індії прикрашають себе білими, рожевими, червоними і фіолетовими квітами. В центральній Індії прикрашають будови різнокольоровими, переважно оранжевими прапорами. В західних районах Індії на дахах будинків запалюють маленькі вогники. Напередодні свята мами готують своїх дітей подарунки, солодощі, квіти на великих підносах. Ранком Нового року дітей з закритими очима підводять до підносу, з якого вони і вибирають собі подарунки.

В Ірані  Новий рік зустрічають навесні. Заздалегідь іранці висаджують зерно пшениці або ячменю в невелике блюдо. Трава, що зійшла до Нового року символізує початок нового життя.

На Кубі  в Новий рік годинник б’є лише   11 разів. Оскільки 12-й удар приходиться на Новий рік, годиннику дають відпочити і спокійно зустріти свято разом зі всіма. Опівночі кубинці виливають воду через відчинене вікно на вулицю, бажаючи, щоб Новий був таким світлим і чистим, як вода.

В Італії напередодні Нового року заведено викидати старі речі і замінювати їх новими. А якщо старих речей немає, то доводиться викидати нові, інакше щастя обійде дім стороною.

В Румунії в новорічні пироги заведено запікати маленькі сюрпризи - монетки, фарфорові фігурки , кільця, стручки гіркого перцю. Хто знайде кільце, Новий рік принесе багато щастя. А стручок перцю розвеселить всіх оточуючих.

В Монголії  Новий рік зустрічають біля ялинки, правда, монгольський Дід Мороз приходе до дітей в костюмі скот овода. В Новорічне свято проводяться спортивні змагання, ігри, перевірка сміливості.

В Японії переддень Нового року називають « золотим тижнем». В цей час перестають працювати багато закладів і фірм, крупних універмагів. Навіть банки працюють до 12 год. 31 грудня і відпочивають перші три дні Нового року. Обов’язковим є звичай проводів Старого року, котрий включає організацію прийомів і відвідування ресторанів. В момент настання Нового року японці починають сміятися. Вони вірять, що сміх принесе їм удачу в прийдешньому році. В першу новорічну ніч прийнято відвідувати храм. В храмах відбивають 108 ударів у дзвони. З кожним ударом відходить все погане, що не повинне повторитися в Новому році. Щоб відігнати злих духів, японці підвішують пучки соломи перед входом в дім. В домах на видному місці кладуть рисові « палянички», поверх яких кладуть мандарини, які символізують щастя, здоров’я і довголіття.

В Швеції  під Новий рік прийнято розбивати посуд під дверима сусідів.

В Шотландії  напередодні Нового року підпалюють в бочці смолу і котять цю бочку по вулицях. Шотландці вважають це символом спалення Старого року. Після цього дорога Новому року відкрита. Вважається, що перша людина, котра ввійшла в дім після приходу Нового року, приносить  щастя  або невдачу. Темноволосий чоловік з подарунком – до щастя.

В Панамі новорічна ніч надзвичайно гучна:  гудуть труби, сирени, кричать люди. Згідно древньому повір’ю, шум відлякує злих духів.

В Уєльсі ,йдучи в гості на зустріч Нового року, слід взяти кусочок вугілля і кинути його в камін, що розпалюють в новорічну річ. Це говорить про дружні наміри гостей. Рівно в північ необхідно розкрити навстіж двері, щоб випустити старий і впустити Новий рік.

В Непалі Новий рік зустрічаються зі сходом сонця. Вночі, коли повний місяць, непальці підпалюють великі багаття і кидають у вогонь непотрібні речі. Наступного дня починається свято фарб, і тоді вся країна перетворюється на величезну веселку. Люди розфарбовують свої обличчя, руки, груди незвичним узором, а потім танцюють і співають пісні на вулицях.

 

 

Категорія: Вацкель Г.Г. | Додав: вчителька (15.03.2016)
Переглядів: 641 | Теги: Новорічне, свято, ялинка, традиція | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Новини гімназії
Новини про наше життя в школі
Наш відеозал
Відеоролики про наше життя в школі
Ми тут
Куди звернутись?
Національна дитяча гаряча лінія
***
Захист прав дитини
Для Вас
Електронні журнали та електронні щоденники

free counters
Сайти вчителів






Календар
Корисні посилання
























Prezentacii.com
Ваши линейки на рабочий стол
 © Ласкаво запрошуємо  2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz
Рейтинг@Mail.ru