Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 28.04.2024, 00:30

Меню сайту
Категорії
Хімія [6]
Історія рідного краю [1]
Різне [4]
Мажара Т.І. [1]
Глущенко І.І. [4]
Терещенко Л.Ф. [33]
Гошина Н.А. [7]
Андрієнко О.В. [3]
Мороз О.А. [3]
Вацкель Г.Г. [9]
Інтернет - безпека

В лютому відмічають Міжнародний День безпечного інтернету. Рекомендовані інформаційні ресурси:

Сайт Онляндія – безпечна веб-країна

Сайт про безпеку в Інтернеті від Google

Посібник «Освіта в сфері прав людини в Інтернеті»

Онлайн курс «Права людини та Інтернет»

Тренінгові вправи з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді

Безпека і права



Безпека для малих і дорослих

"Я маю право"
Загальнонаціональний правопросвітницький проект
Онлайн школа
Віртуальна майстерня
Міні - чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша кнопка

Форма входу

Педагогічні доробки

Головна » Файли » Конспекти уроків » Мороз О.А.

Зв'язок прикметників з іменниками
11.09.2013, 06:23
Українська мова

Урок – подорож
№ 58

2 клас


ТЕМА: Зв'язок  прикметників з іменниками.

МЕТА:
  1. Поглиблювати знання учнів про слова – ознаки предметів та їх  зв'язок зі  словами – назвами предметів.
  2. Формувати вміння  ставити запитання до слів.
  3. Розвивати зв’язне  мовлення.
  4. Виховувати культуру мовлення й спілкування, любов до тварин.

ОБЛАДНАННЯ: малюнки ялинки, прикраси до неї; загадки, малюнки зимової пори, предметні малюнки лісових звірів, розрізні букви.
                              

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

Задзвенів шкільний дзвінок,
Починаймо цікавий урок.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Вправа 256.

-    Прочитайте назви всіх кольорів веселки за алфавітом. (Голубий, жовтий, зелени, оранжевий, синій, фіолетовий, червоний.)

-    Чим розрізняються слова лічити і лікувати?

-    Складіть (усно) з ними речення.

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

1.    Подорож у місто Ознак предметів.

-    Це трапилось напередодні Нового Року. На Північному Полюсі Дід Мороз і Снігуронька готувалися в дорогу: збиралися привітати всіх людей зі святом. І саме в цей морозний вітерець приніс їм телеграму: «Дуже чекаємо на вас. Ознаки предметів». «А хто такі Ознаки предметів?» - запитав Дід Мороз у Снігуроньки. Вона відповіла: «Ознаки предметів – це… .»

-    Як ви думаєте, якою була відповідь Снігуроньки?
(Учні повторюють правило про слова – ознаки предметів).

-    «О, так!  Це дуже важливі слова! Нам неодмінно треба привітати їх зі святом», - сказав Дід Мороз. Він узяв сою чарівну палицю, стукнув нею тричі і вони зі Снігуронькою опинилися у місті Ознак предметів. На головній його площі стояла красуня-ялинка, але на ній не було прикрас.
(Використовується малюнок ялинки).

-    Щоб прикрасити ялинку в місті, необхідно виконати завдання.
(Після кожного виконаного завдання вчитель «чіпляє» іграшку на ялинку).

2.  Робота в парах. Складання слів з букв.

3. Каліграфічна хвилинка.

Написання букв З з , з’єднань  зл зн за зі та слова зима.

4. Робота з підручником.

Вибіркове списування.

   Вправа 257

-    Випишіть назви предметів і пов’язані з ними назви ознак (за зразком).
-    Про яку пору року говориться у тексті  вправи? (Про зиму.)
-    Які ознаки цих пір року?
(Використовуються малюнки зимової і літньої природи).

Фізкультхвилинка

5.Робота із загадками.

-    Відгадайте загадки і до слів відгадок доберіть ознаки.

-    Запишіть їх.

Ø    Білий а не цукор, м’який, а не вата, без ніг, а йде. (Сніг)

Ø    Тепле й лагідне з неба сміється, яскраве проміння на землю ллє.  
                                                                                     (Сонце)

Ø    В темнім лісі проживає,
      довгий хвіст пухнастий має.
      Їй на місці не сидиться,
      а зовуть її … (лисиця)


(Сніг (який?) білий, м’який, … .
Сонце (яке?) тепле, лагідне, … .
Лисиця (яка?) руда, хитра … .)

6.Словниковий диктант.

Абрикос, автомобіль, бензин, апельсин, велосипед, театр, черевики, хвилина.

7. Робота в групах.

Діти виходять до дошки і підбирають до слів лимон та заєць слова ознаки предметів.

8. Хвилинка поезії.

Діти читають вірші про зиму.

ІV.Домашнє завдання.

Вправа 261, повт. правило с. 117.

V. Підсумок уроку.

Молодці діти, звірі вам дуже вдячні. Вони вам дарують сніжинки на згадку про урок.



Категорія: Мороз О.А. | Додав: вчителька | Теги: підібрати, Урок, читання, пари, слова
Переглядів: 2488 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Новини гімназії
Новини про наше життя в школі
Наш відеозал
Відеоролики про наше життя в школі
Ми тут
Куди звернутись?
Національна дитяча гаряча лінія
***
Захист прав дитини
Для Вас
Електронні журнали та електронні щоденники

free counters
Сайти вчителів






Календар
Корисні посилання
























Prezentacii.com
Ваши линейки на рабочий стол
 © Ласкаво запрошуємо  2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz
Рейтинг@Mail.ru