Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 28.04.2024, 03:29

Меню сайту
Категорії
Хімія [6]
Історія рідного краю [1]
Різне [4]
Мажара Т.І. [1]
Глущенко І.І. [4]
Терещенко Л.Ф. [33]
Гошина Н.А. [7]
Андрієнко О.В. [3]
Мороз О.А. [3]
Вацкель Г.Г. [9]
Інтернет - безпека

В лютому відмічають Міжнародний День безпечного інтернету. Рекомендовані інформаційні ресурси:

Сайт Онляндія – безпечна веб-країна

Сайт про безпеку в Інтернеті від Google

Посібник «Освіта в сфері прав людини в Інтернеті»

Онлайн курс «Права людини та Інтернет»

Тренінгові вправи з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді

Безпека і права



Безпека для малих і дорослих

"Я маю право"
Загальнонаціональний правопросвітницький проект
Онлайн школа
Віртуальна майстерня
Міні - чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша кнопка

Форма входу

Педагогічні доробки

Головна » Файли » Конспекти уроків » Мороз О.А.

Вправи й задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 7. Розпізнавання геометричних фігур.
10.09.2013, 04:57
Математика.   1 клас

Тема:  Вправи й задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа  7.  Розпізнавання геометричних фігур.

Мета уроку:


- вправляти в засвоєнні табличних випадків  віднімання і  додавання числа 7,  
- вдосконалювати навички усних  обчислень у межах вивчених таблиць,
- розвивати уміння розпізнавати геометричні фігури,
- виховувати  любов до тварин.


Тип уроку:
урок – гра.

Обладнання: Математика 1 клас. М.В. Богданович, робочий зошит, предметні малюнки лісових тварин , модель лісу, картки з індивідуальними завданням, набори геометричних фігур, мікрофон,
окремі літери.

                                                             Хід уроку

І. Організація класу до уроку.
Діти, в народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось. (Вітаються, повернувшись до присутніх).

Ми вам раді, люди добрі,
І вітаєм щиро вас!
І запрошуєм ласкаво
На урок читання в перший клас.

Всі сідайте тихо, діти, домовляємося не шуміти, руку гарно підіймати, на уроці не дрімати, а знання мерщій хапати. То ж гаразд, часу не гаєм і урок вже починаємо.

 На нашому уроці ми будемо виконувати вправи й задачі на засвоєння таблиці додавання і віднімання числа 7. Попрацюємо з геометричним матеріалом.

Сьогодні у нас незвичайний урок. А знаєте чому?  У нас урок – гра . До нас прийшла телеграмма від лісових звірят.
Ось послухайте:
                                                    Любі діти!
Ми, лісові звірята звертаємось до вас за допомогою. Не слухалися ми своїх мам, не хотіли ходити до школи і втекли з лісу. А зараз нам страшно і голодно, дуже хочеться повернутися ,та сова не пускає нас просто так назад. Вона хоче щоб ми справилися з математичними  завданнями. Дорогі діти, допоможіть нам. Ми вас дуже прохаємо.

Що ж будемо робити? Допоможемо маленьким звірятам. ?
Допомогти звірятам буде нелегко , тому працюватимемо під девізом:

«Математику ми любим,
з математикою дружим».

Кожного разу як ми допомагатимемо звірятам потрапити до лісу, сова вас буде нагороджувати буквою і в кінці уроку ви прочитаєте слово.

Перше завдання для зайчика

ІІ. Усний рахунок.
Якщо ви правильно будите рахувати, то сова дозволить зайчикові повернутися до мами , а ви отримаєте першу букву (м).

Гра «Мікрофон»
Назвіть числа менші від числа 8.
Назвіть числа більші від числа 3.
Кожен учень по черзі дає відповідь на приклад і складає приклад для товариша.

Гра «Мовчанка»

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
Друге завдання для білченята

1.Каліграфічна хвилинка.
Щоб цифри правильно писати, хвилинку каліграфії треба почати.

- Цифри пишу рівнесенько,
Щоб були гарнесенькі,
Щоб залюбки дивився я,
Вчитель наш і вся моя сім’я.

Пишемо рядочок цифри 7.
(Сова перевіряє , як діти записали цифру. Білченя зустрічається з мамою, а діти отримують літеру «о»).

Третє завдання для ведмежатка  (Діти допомагають ведмежаті і отримують від сови літеру «л»)

2. Математичний диктант
-записати числа :4, 7;
-записати число, яке слідує за числом 5;
- записати число, яке передує числу 9;
- записати сусідів числа 7;
- записати суму чисел 3 і 7;
- число 2 збільшити на 7;
- число 9 зменшити на 7;
- у дівчинки 1 груша і 7 яблук. Скільки всього фруктів  у дівчинки?
4,7,6,8,6,8,10,9,2,8.

3.Фізкультхвилинка

Чики-брики – всі встають
На зарядку всі ідуть.
Присідають, присідають,
Руки в сторони тримають,
головою крутять сміло
Так, як соняшник уміло.
А в долоні три хлопки-
Підстри и.бують малюк


Четверте завдання для лисенятка
4. Розв’язати приклади (Лисенятко повертається в ліс, а діти отримують літеру «о»)
 1 + 7 =8               9 – 7 + 6= 8       0 + 3 + 7 = 10    
 8 – 7 = 3             5 + 5 – 7 =3          2 – 0 + 7 = 9                            
 2 + 7 = 9             1 + 7 – 0= 8          3 + 5 – 7 = 1

Фізкультпауза.

 П’яте завдання для дятла (Діти допомагають дятлові і отримують літеру «д»)

5. Розв’язати задачу


 Довго ніколи стояти,
Слід звіряток  визволяти.
Посміхнеться вам удача,
Як розв’яжеться задача.

1. Десять яблучок Оля купила,
  дорогою йшла і три загубила,
  Скільки принесла до хати,
   щоб гостей пригощати.

2. У Петрика було 3 голубих і 4 синіх олівці. Скільки всього олівців було у Петрика.

3. Робота з підручником. Задача 2  ст.69.

Подорож продовжується. Поспішаймо ж визволяти борсука.
А щоб швидше це зробити
Слід нам, друзі, відпочити!

 6. Фізкультхвилинка.

1,2,3,4,5 – ми у ліс ходили,
зайчика зустріли.
Зайчик прудко так стрибає,
пташка весело літає,
швидко лис десь пробіжить,
їжачок в кущах сидить.


Шосте завдання для борсука.

7. Робота з геометричним матеріалом. (Сова дозволяє борсукові  повернутися до мами , а дітям дає літеру «ц» )
-З геометричних фігур скласти хату.
- Накреслити відрізок довжиною 7 см.
 
Сьоме завдання для вовченятка

8.Порівняти числа (Робота з картками)
Діти допомагають вовченяті , отримують останню літеру і читають слово «молодці.»

VІ. Підсумок уроку.

  Молодці, діти, ви працювали гарно! Всіх тваринок ви повернули в ліс до своїх мам.
 А що найбільше запам’яталось? Яке завдання було найбільш цікавим?
Лісові звірі  вам щиро вдячні й передали вам на згадку про урок лісові подарунки.
















Категорія: Мороз О.А. | Додав: вчителька | Теги: визначте, приклади, Задача, Математика
Переглядів: 3823 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Новини гімназії
Новини про наше життя в школі
Наш відеозал
Відеоролики про наше життя в школі
Ми тут
Куди звернутись?
Національна дитяча гаряча лінія
***
Захист прав дитини
Для Вас
Електронні журнали та електронні щоденники

free counters
Сайти вчителів






Календар
Корисні посилання
























Prezentacii.com
Ваши линейки на рабочий стол
 © Ласкаво запрошуємо  2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz
Рейтинг@Mail.ru