УРОК – ТРЕНІНГ
6 клас.
Тема. Вплив на здоров’я підлітків алкоголю, наркотичних і токсичних речовин.
Мета. Надати учням
інформацію про алкоголь, наркотики, та їх шкідливий вплив на організм,
розвивати вміння й навички, відповідальність, навчити оцінювати ризик у різних
життєвих ситуаціях, виховувати активну життєву
Тип уроку: засвоювання вмінь і навичок.
Обладнання: аркуші паперу, ситуації, підручники, фломастери,
антиреклама шкідливих звичок.
ХІД УРОКУ.
I.
Організація
учнів до уроку.
II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності .
1.Розглянути намальовані
учнями антирекламу тютюнових виробів та обговорити.
2. Послухати придумане
гасло анти тютюнової пропаганди для своїх ровесників.
3. Заслухати кожного учня
думку.” Палити чи не палити”.
III. Вивчення
нового матеріалу. Розповідь учителя.
В наш час можна спостерігати, як бездумно люди,
відносяться до свого здоров’я,
особливо молоді люди, підлітки. Здорова людина – це людина здатна на нормальні
вчинки, добре навчатися, виконувати обов’язки, реалізувати
свої фізичні й розумові здібності. Вплив алкоголю на юний організм
набагато страшніший, ніж на організм
дорослої людини. В організмі дитини алкоголь швидко розноситься кров’ю і концентрується
в мозку. Невеликі дози спиртного спричиняють у дітей сильну негативну
реакцію, порушення психіки, важкі
симптоми отруєння.
Дуже небезпечними для людини будь – якого віку є
наркотики, які спричиняють залежність організму. Наркотики – це отрути що
руйнують клітини мозку, печінки та інших органів.
Наркотичні, токсичні речовини змінюють свідомість людини,
руйнують пам’ять, інтелект, пригнічують відчуття та емоції, а також спричиняють
психологічну та фізіологічну залежність.
IV Мозковий
штурм.
- Які
почуття в оточуючих викликає людина в стані алкогольного сп’яніня.
- Яким чином
рекламі алкоголю вдається маніпулювати
свідомістю людей?
- Яка ваша
думка про молодих людей, які вживають наркотики.
V Взаємонавчання: " Кожен, кожному”.
За допомогою підручника
підготувати картки з інформацією про міфи і факти с. 81. Про ліки і токсичні
речовини с.85.
1.
Роздати
учням по одній картці.
2.
Кожний
учень прочитає свою інформацію і підготується пояснити її іншим.
3.
Учні
ходять по класу і розмовляють з іншими. Одночасно кожен може розмовляти з одним
учнем. Завдання полягає в тім, щоб розповісти свою інформацію і дізнатися один
факт від іншого учасника.
4.
Вправа
закінчується, коли всі учні дізнаються про всі факти.
ПРАКТИЧНА РОБОТА. Моделювання ситуації відмови від цигарок, алкоголю та
наркотиків.
Змоделюйте ситуації на відпрацювання алгоритму відмови
від сигарет, алкоголю та наркотиків за відповідним зразком.
СИТУАЦІЯ
1. Дмитро
зустрів на вулиці однокласника .
- Ігоре,
давай закуримо, я маю сигарети.
- Ні, дякую.
Я не хочу – відповів Ігор.
- Закури не
бійся. Бачиш хлопці палять – переконував Дмитро.
- Ні! Я
курити не буду. А хіба ти не знаєш що паління шкодить здоров’ю?
СИТУАЦІЯ 2.
У парку зустрілися однокласники поговорили,
посперечалися Василь і запропонував:
- Давайте
купимо вина і вип’ємо, щоб
помиритися,
-
Ні, я пити
не буду – відмовився Юрко – І вам не раджу!
- Та, що ти
поводишся як дикун! Я маю гроші, усіх пригощаю – сказав Василь.
- Ні! Я
сказав, що пити не буду. Чому ти намагаєшся завдати шкоду нашому здоров’ю? Із цими
словами Юрко відійшов від однокласників.
ВИСНОВОК. РОЗПОВІДЬ УЧИТЕЛЯ.
Чи помічали ви, що сказати "Ні” завжди
дуже важко?Чому? Нам здається, що якщо ми відповімо "ні” – це скривдить
іншу людину чи про нас будуть погано думать. Насправді це велика помилка.
Вміння сказати "ні” – показник впевненості, гідності людини. Про людину, що
може твердо сказати "ні”, говорять: " Вона самостійно приймає рішення, у неї " своя голова на плечах”, у неї "
твердий характер” вона вміє
говорити тверде”Ні”
VII. ДЕБАТИ.
Об’єднання в
дві команди "ЗА”
- "ПРОТИ”.
Команда1. "За” -
вживання шкідливих звичок.
Команда2. " ПРОТИ” –
вживання шкідливих звичок.
НАГОЛОШЕННЯ! Головна мета дебатів – не перемога, а з’ясування всіх вагомих точок зору
і навчання ведення дискусій з повагою до опонентів.
ПІДСУМОК.
У нашій грі немає переможених, тому, що всі зробили
однаковий внесок у з’ясуванні
проблеми. Тож давайте візьмемося за руки і разом скажемо: " Дякую тобі”
VIII.
ПІДСУМОК УРОКУ. Заключне слово вчителя.
Тютюн, алкоголь, наркотики – викрадачі людського здоров’я.
У підлітків, які їх вживають, розвиваються негативні риси характеру ( егоїзм,
цинізм, хамство,безсердечність). Не потрапляйте в полон шкідливих звичок.
БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ’Я!
IX. Домашнє
завдання. Повторити вивчену тему "Звички і здоров’я”.
|