УРОК - ТРЕНІНГ.
6 клас.
ТЕМА.
Узагальнення знань із теми "
Звички і здоров’я”
МЕТА:
Перевірити знання, уміння й навички з вивченої теми " Звички і здоров’я”
Розвивати пильність і відповідальність.
Виховувати дбайливе ставлення до
власного здоров’я, та здоров’я інших людей.
ТИП
УРОКУ. Узагальнення знань.
ОБЛАДНАННЯ: картки із завданнями, картки з ситуаціями, фломастери,
скоч.
ХІД УРОКУ.
I. Організація
учнів до уроку.
II. Актуалізація
опорних знань і мотивація навчальної діяльності.
1.Роздати
учням роздатковий матеріал "
Факти і міфи про алкоголь, наркотики і паління”
Завдання.
Визначити, що з цих тверджень є міфом, а що фактом. Обгрунтувати своє
рішення.
Ф.
М. Наркотики – це
модно.
Ф.
М. Алкоголь і наркотики допомагають розв’язати проблеми.
Ф.
М. Від алкоголю ще ніхто не вмер.
Ф. Наркоманія – це хвороба дурнів і слабаків, а сильна
людина може відмовитися від їх вживання будь – коли.
М.
Ф.
М.Слабоалкогольні напої не шкідливі інакше б їх не
продавали у магазинах неповнолітнім.
Ф.У компанії не можна відмовлятися від того,
що роблять усі
М.
Ф.
М. Сигарети і алкоголь роблять з хлопчиків
справжніх чоловіків.
Ф.
Вживання алкоголю і наркотиків робить людину більш уразливою до ВІЛ
М.
Ф.
Діти вперше пробують наркотики, які їм пропонують незнайомці на дискотеках і
спортмайданчиках.
М.
Ф.
Вживання алкоголю і наркотиків вагітною жінкою негативно впливає на її ще не
народжену дитину.
М.
2.РОЗМИНКА: ГРА " ОСТРІВ МРІЙ.”
Оголосити, що в цій грі всі
мрії стають реальністю. Проте, кожен учень повинен вибрати тільки одну мрію із
всіх:
ЗДОРОВ’Я, БАГАТСТВО, СЛАВА,КОХАННЯ, ДРУЖБА, РОДИНА.
Це
буде вікторина типу – запитання – відповідь на швидкість.
Всі
учні відповідають по – черзі.
Про, що ти мрієш? І пояснюють про свій вибір.
III.Тренінгова
вправа:
" Як навчитися сказати "НІ!”
У
вправі беруть участь три пари учнів. Кожна пара отримує картку, на якій
написано діалог і зазначено обставини за якими розгортаються події.
Текст
діалогу:
- Чого ти
боїшся? Давай спробуємо, усе буде добре!
- Ні, я не
хочу!
СИТУАЦІЇ.
1.Разом
спробувати наркотики.
2.Випити
алкоголю.
3.Запалити.
Кожна
пара по черзі розігрує свою ситуацію.
Запитання
для обговорення
-Якими
засобами користувалися " актори ",щоб сказати "Ні!” (поза,
міміка, жести)?
- Чи завжди
ви будете вірити в щирість тому, хто говоритиме " НІ!”
- Що в
поведінці " акторів " змусило вас повірити, що "НІ!”дійсно
означає відмову?
ПІДСУМОК УРОКУ.
Заключне
слово вчителя.
ЗДОРОВ’Я – це передусім спосіб життя. Людина сама вибирає
життєвий шлях. Давно доведено: усе, що робить людину, людиною, - вчинки, думки,
звички – відбивається на стані її здоров’я. Міцне здоров’я – це постійний
процес, що містить у собі всі цілі і інтереси життя. Гарне здоров’я – це любов і повага до світу і у першу чергу до себе.
Тютюн, алкоголь, і наркотики – викрадачі людського здоров’я. Не потрапляйте в полон до шкідливих звичок.
Бережіть своє здоров’я!.
|